شرکت مهندسی پترونیک صنعت
شرکت مهندسی پترونیک صنعت راهکارهای برتر آزمایشگاهی

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه | Multi-layer filter box

یکی از معضلات و مشکلات زیست محیطی در آزمایشگاه ها عدم فیلتراسیون مناسب گازهای مضر خارج شده از انواع هودهای آزمایشگاهی می باشد. با توجه به اینکه اغلب آزمایشگاه های کشور در کنار یا داخل بافت مسکونی شهرها واقع شده اند بنابراین به دلیل پخش شدن بخارات و اگزاست سمی و مضر هودها برای ساکنان ساختمان های همجوار مشکلات زیادی را بوجود خواهند آورد. همچنین با توجه به اینکه محل قرار گیری فن های سانتریفیوژ مکنده هودهای آزمایشگاهی معمولا در روی پشت بام ها در کنار سایر تجهیزات تهویه ساختمان آزمایشگاه (مانند کولر، و انواع HVAC) تعبیه می گردند، بدیهی است در صورت عدم استفاده از فیلترهای مناسب بخارات سمی و خطرناک خارج شده از فن ها مجددا به داخل فضاهای ساختمان سیرکوله شده که البته مسئله ای قابل تامل است!
در این خصوص این شرکت پس از مشاهده و بررسی مشکلات مذکور و به منظور افزایش سطح ایمنی و حفاظت از محیط زیست، مبادرت به طراحی و تولید محصول جدید خود بنام فیلتر باکس چند لایه | Multi-layer filter box با استفاده از جاذب کربن اکتیو (ذغال فعال) و با قابلیت های متنوع نموده است.

کربن فعال یا کربن اکتیو به کربنی گفته می‌شود که توسط اکسیژن عمل آوری و فرآوری شده است به صورتی که سوراخ‌های ریز بی شماری (میلیون‌ها) در میان اتم‌های آن بوجود آمده است (مانند مدل کوچکتری از سنگ پا). کربن عمل آورده شده فوق به قراری فعال می‌گردد که با استفاده از مقدار کمی از آن می‌توان سطح بسیار وسیعی را برای ساخت فیلتر آماده نمود. بطور نمونه یک گرم کرین اکتیو برای آماده‌سازی پانصدمتر مربع فیلتر هوا (یک چهارم یک زمین فوتبال آمریکایی) به منظور جذب فیزیکی یا صورت گرفتن واکنش جذب شیمیایی برای فیلترکردن گازهای آلاینده کافی می‌باشد. به طور مثال فیلتر آماده شده توان جذب مقدار قابل اندازه گیری از گاز نیتروژن را داراست. جذب نیتروژن با تغییر فیزیکی و پس از تبدیل آن به مایع صورت می‌گیرد. فیلترهای کربن اکتیو توانایی جذب بازمانده‌های واکنش های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده محیط نظیر NO2 ،NO ،CO2 ,CO و همچنین ترکیبات آلی فرار (VOC) ها، بنزن، رادون، فرمالدئید و غیره را دارند. سرب و SO2 (اکسیدگوگرد) نیز توسط کربن اکتیو از هوا حذف می‌گردند. چگونگی عملکرد فیلتر با روش جذب سطحی گازها پس از انقباض و تغییر فیزیکی شان به شکل مایع صورت می‌گیرد. این فیلترها دارای درجه‌بندی‌هایی بوده و در گریدهای (طبقه‌بندی براساس میزان جذب) متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به دکر است فیلترها پس از طی دوره زمانی مشخصی و پس از اشباع می بایست تعویض شوند.

ویژگی ها:

– باکس و بدنه اصلی فیلتر ساخته شده از ورق های استنلس استیل ضد زنگ
– دارای ساختار کاملا مدولار
– دارای کارتریج فیلترهای چندگانه با ظرفیت و گریدهای مختلف
– امکان قرار گیری فیلترهای هپا و اولپا در کنار فیلترهای کربن اکتیو
– امکان قرار گیری پیش فیلترهای سلولزی
– مجهز به فن سانتریفیوژ ضد اسید و یا ضد انفجار با قدرت مکش متناسب با قابلیت غلبه بر افت فشار ناشی از فیلترها
– دارای ابعاد و سایزهای متنوع بر اساس میزان دبی مورد نیاز
– قابل استفاده برای انواع هودهای شیمیایی، هودهای کانپی و نیز هودهای بازویی
– کاهش میزان بوی بد ناشی از اگزاست هودهای آزمایشگاهی
– جذب تراشه و ریز گردهای احتمالی در بخارات خروجی
– جذب بازمانده‌های واکنش های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده ها نظیر NO2 ،NO ،CO2 ,CO، ترکیبات آلی فرار، بنزن، رادون، فرمالدئید، سرب و SO2 (اکسیدگوگرد) و غیره
– مناسب آزمایشگاه ها با کاربرهای مختلف بویژه آزمایشگاه های صنایع داروسازی، نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، مواد غذایی، صنایع شیمیایی

جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه

فن و سیستم های تهویه آزمایشگاهی


آگهی

وب سایت اختصاصی دپارتمان تجهیزات و سیستم های کنترل گاز شرکت مهندسی پترونیک صنعت با نام گازکام (GASCOM) راه اندازی شد:

 

 

به صفحه اینستاگرام پترونیک بپیوندید!

به کانال تلگرام پترونیک بپیوندید!

telegram logo

بالا
شرکت مهندسی پترونیک صنعت

youtube linkedin