شرکت مهندسی پترونیک صنعت
شرکت مهندسی پترونیک صنعت راهکارهای برتر آزمایشگاهی

پرجینگ گازهای خورنده و سمی

پرجینگ گازهای خورنده و سمی

جهت افزایش عمر مفید رگولاتورهای گاز و تجهیزات کنترل گاز های خورنده، سمی (گازهای خطرناک) و نیز ایمنی کاربران پرج کردن گاز (پاکسازی مسیر عبوری گاز) توسط گاز های خنثی و استفاده از تجهیزات مخصوص پرجینگ (پرج بلاک) در زمان تعویض سیلندرهای گاز قویا توصیه می گردد.

نکته مهم:
گازهای خورنده خالص (خشک) معمولا به تنهایی آسیب چندانی به سیستم وارد نمی کنند مشکل زمانی ایجاد می گردد که این گازها با هوا مخلوط شوند. به محض اختلاط هوا با گاز های خورنده به واسطه وجود اکسیژن و رطوبت موجود در هوا فعل و انفعالات شیمیایی با سرعت فزآینده ای شروع به تخریب سیستم کنترل گاز می نمایند و باعث تخریب زود هنگام تجهیزات کنترل گازعلی الخصوص رگولاتورها می گردند! نمونه بارز این اختلاط هنگام تعویض سیلندرهای شارژ شده با خالی اتفاق می اقتد. هنگام باز نمودن رگلاتورها و یا حتی فلکسیبل هوزهای استنلس استیل جهت تعویض کپسول ها، هوا وارد رگولاتور و نیز سیستم می شود. همچنین در صورت عدم انجام پرجینگ قبل از باز کردن کپسول های گازهای خورنده و سمی، گازهای خطرناک موجود در رگولاتورها و نیز سایر تجهیزات ارتباطی بلافاصله در محیط کاری پراکنده شده که با توجه به نوع و نیز ماهیت شیمیایی خود لطمات جدی به کاربران وارد نموده و همچنین باعث آلودگی محیط های کاری می شوند!

بعنوان مثال گازهایی مانند سیلان (Silane: SiH4) – آمونیاک (Ammonia: NH3) – هیدروژن سولفاید (H2S) و هیدروژن کلراید (HCL) از نمونه های بارز این نوع گازهای خطرناک می باشند که می بایست هنگام کار با آنها تمام جوانب ایمنی لحاظ گردند!


فواید و مزایای پرجینگ

– افزایش سطح ایمنی و جلوگیری از تماس گازهای خطرناک با کاربران هنگام تعویض سیلندرهای گاز
– افزایش طول عمر تجهیزات کنترل گاز بویژه رگولاتورها
– حفظ درجه خلوص گاز طی فرآیند کاهش فشار و انتقال به محل مصرف

لینک محصولات>

پرجینگ گاز خورنده و سمی - 3

پرجینگ-گاز---2

پرجینگ-گاز---1

شرکت مهندسی پترونیک صنعت با همکاری و نظارت شرکت Spectron آلمان آماده ارائه خدمات طراحی، تامین، نصب و راه اندازی سیستم های جامع و مرکزی کنترل گازهای خورنده و سمی می باشد. خواهشمند است جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر این شرکت تماس حاصل فرمائید.

ارتباط با پترونیک

 

 

بالا
شرکت مهندسی پترونیک صنعت

youtube linkedin